Srpski teniser savladao je Mihaila Južnog sa 2:1 (4:6, 6:1, 6:4)

17.4.2013.
16:56
VOYO logo

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je Rusa Mihaila Južnjog u 2. kolu Mastersa u Monte Karlu rezultatom 2:1 u setovima (4:6, 6:1, 6:4).

Srpskom teniseru je ovo bio prvi meč posle povrede desnog skočnog zgloba, ali i prvi ovosezonski meč na šljaci.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Đoković je loše ušao u meč pa je Južnji stekao prednost od 0:4 koju je održavao do kraja prvog seta. U nastavku meča Novak je zaigrao kako ume i u drugom setu protivniku dozvolio da osvoji samo jedan gem.

Odlučujući treći set bio je ujedno i najneizvesniji, Novak je imao brejk prednosti na početku (3:1), ali se Južnji odmah potom vratio u meč i izjednačio rezultat. Do kraja susreta viđen je vrhunski tenis, a u takvoj borbi bolje se snašao srpski teniser i na kraju zasluženo slavio.

Ovom pobedom Đoković je izborio plasman u osminu finala Mastersa u Monte Karlu gde će se sastati sa boljim iz duela između Gulbisa i Monaka.