ČUDESNI PODVIG HRVATSKE SENZACIJE: / U neviđenom meču spasila čak pet meč-lopti i plasirala se u polufinale uglednog turnira

Image
16.6.2017.
17:27
AFP, AL BELLO
VOYO logo

Konjuh je odigrala maratonski meč od 160-minutni meč pun preokreta protiv Rodine, 80. igračice svijeta, koja je "tie-breaku" propustila čak pet meč-lopti, a Konjuh svoju prvu iskoristila za veliku pobjedu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘KAKO SI GLUPA, IDIOTE’: Britanski tenisač izvrijeđao linijsku sutkinju, a onda ga je strogi sudac do kraja šokirao

Prvi set nije nagoviještao tako veliku borbu jer Konjuh protivnici nije dopustila niti jednu "break-loptu", a jednom je, kod 4-3, oduzela Rodinoj servis i prvi set. No, u nastavku je Dubrovkinja imala ogromnih problema sa servisom, svoj je početni udarac gubila četiri puta u drugom te triput u trećem setu.

U drugom je kod 6-5 neuspješno servirala za meč i izgubila u "tie-breaku", da bi u odlučujućem setu Konjuh stalno bila u zaostatku. Rodina je servirala za meč kod 4-5, Konjuh je sve spasila i odvela set do 13. igre u kojem je Ruskinja od vodstva 6-5 nizala meč lopte, a Ana je sve spasila i nakraju dobila ovaj triler s 12-10.

Konjuh je imala 10 as-servisa, ali je od čak 22 lopte za obrat iskoristila samo osam, dok je Rodina bila vrlo učinkovita - od osam prilika za oduzimanje servisa uzela je čak sedam.

Konjuh će se za finale boriti s još jednom Ruskinjom, 20-godišnjoj Natalijom Vihljancevom, koja je 74. na WTA listi.