Čilić sezonu završio porazom u prvom kolu!

Marin Čilić poražen je u prvom kolu ATP turnira iz Masters serije 1000, koji se igra u pariškom Bercyju, od španjolskog tenisača Fernanda Verdasca sa 3:6, 6:2 i 6:3.

7.11.2011.
18:00
VOYO logo

Čilić je odlično otvorio susret čvrsto držeći svoj servis, uz visok postotak ubačaja prvog početnog udarca, dok je svaki servis-gem tjerao Verdasca da kroz igru zaradi svaki poen. Konstantan Marinov pritisak isplatio se u šestom gemu prvog seta kada je nanizao četiri poena i oduzeo Španjolcu početni udarac. Hrvatski tenisač je do kraja seta mirno držao servis za konačnih 6:3 u prvoj dionici.

Po povratku s "pauze" kao da su se vratila neka dva potpuno različita tenisača. Španjolac je prestao promašivati, dok je naš tenisač tek počeo. Verdasco nakon malih poteškoća u prvom servis gemu drugog seta odmah oduzima servis Čiliću i, uz jednu spašenu break loptu u 3. servis-gemu, vodi s 3:0.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Do kraja seta Međugorac nije više uspijevao zaprijetiti Verdascu koji je u osmom gemu drugog seta još jednom oduzeo početni udarac našem tenisaču za 6:2 i odlazak u treći set. Početak odlučujućeg seta mogao je biti kao po želji za našeg tenisača da je iskoristio 0-30 na Verdascov početni udarac ili break-loptu koju je izborio nakon toga.

Španjolac se izvukao i onda je, baš kao i u drugom setu, ponovno oduzeo servis našem tenisaču i poveo s 3:0. Do kraja meča više nije bilo break-lopti, iako je naš tenisač imao 15-30 na servis suparnika kada je isti servirao za meč pri rezultatu 5:3. Ovim porazom sezona je za hrvatskog tenisača gotova barem što se pojedinačnih nastupa tiče.