BEZ IZGUBLJENOG BODA / Nexe bez greške: Našičani slavili protiv izravnog konkurenta za prvo mjesto skupine

Image

Ova dva sastava opet će se sastati za tjedan dana u 6. kolu u Granollersu.

6.12.2022.
20:53
VOYO logo

Rukometaši Nexea zadržali su stopostotni učinak i nakon 5. kola natjecanja u skupini C Europske lige, oni su na svom terenu u Našicama svladali španjolski Granollers sa 39-36 (19-16).

Našićani su preuzeli kontrolu rezultata serijom 9-3 sredinom prvog poluvremena kojom su zaostatak 3-6 pretvorili u prednost 12-9. Do kraja utakmice hrvatski doprvak više niti u jednom trenutku nije zaostajao. Gosti iz Španjolske uspjeli su izjednačiti na 16-16, ali Nexe je postigao tri posljednja gola na kraju prvog i dva na početku drugog poluvremena za 21-16. Ipak, susret je bio neizvjestan sve do dvije minute prije kraja kada je Granollers smanjio na 36-35. Tada su Sršen i Bakić golovima s igračem više odveli Nexe na nedostižnih 38-35 na 40-ak sekundi prije kraja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gianfranco Pribetić je sa sedam golova predvodio Nexe, po šest su dodali Ivan Sršen, Luka Moslavac i Fahrudin Melić, dok su Antonio Jesus Garcia i Faruk Yusuf sa po sedam pogodaka predvodili Granollers.

Nexe je vodeći u skupini sa 10 bodova, dok je Granollers drugi sa šest bodova.