Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić asistirao je i postigao sjajan pogodak iz daljine u sklopu 35. kola španjolske Primere, u susretu Real Madrida i Malage na Santiago Bernabeuu (6:2).

8.5.2013.
23:05
VOYO logo

Modrić je svoj treći pogodak u Primeri ove sezone postigao udarcem lijevom nogom s 20-ak metara, a lopta se od lijeve vratnice Malagina gola odbila paralelno do druge, te pritom prošla gol-liniju. Bio je to peti gol Reala na utakmici. Zanimljivo, Modrić je u dresu Reala postigao četiri pogotka i to sva četiri izvan šesnaesterca! Nakon Patricka Eberta i Beñata Modrić je treći najbolji "topnik" izvan šesnaesterca u ovoj sezoni.

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je krcato prilikama, akcijama, "incidentima"... Sve je započelo u 3. minuti kada je ubacivanje iz kuta Luke Modrića glavom sjajno u gornji lijevi kut pospremio Raul Albiol. Prednost domaćina trajalo je svega 12 minuta kada Roque Santa Cruz svojim 8. pogotkom sezone vraća stvari na početak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, kada je Sergio Sanchez u 21. minuti srušio s leđa Cristiana Ronalda u svom kaznenom prostoru, te pritom zaradio crveni karton, gosti su praktički bili osuđeni na "propast". Portugalac je promašio jedanaesterac, točnije nogom mu ga je obranio Willy Caballero, koji se pritom i ozlijedio, ali ipak iskupio četiri minute kasnije kada je postigao svoj 34. pogodak u sezoni.

Samo sedam minuta kasnije proigrao je Mesuta Özila, koji fintom izbacuje svog čuvara, te lakoćom matira ozlijeđenog Caballera (izašao pretkraj poluvremena), a svoju drugu asistenciju večeri Ronaldo upisuje u prvoj minuti sudačke nadoknade kada nesebično u dvoboju s vratarom poslužuje Benzemu s desne strane, koji neumoljivo pogađa "praznu" mrežu.

Benzeminu pogotku prethodio je sjajan na drugoj strani, kada je Antunes prekrasno naciljao rašlje gola Diega Lopeza. Točku na "i" efikasne utakmice stavio je Angel di Maria, kojem je loptu dodao Brazilac Fabinho, koji je pak upisao debi u dresu Reala. Di Maria je, spomenimo, u 65. minuti zamijenio Modrića na travnjaku.

U ranije odigranoj utakmici Atletico je kao gost slavio kod Celte (3:1), te i matematički osigurao direktan nastup u Ligi prvaka iduće sezone.