NAVIJAČI NAPALI VALVERDEA ZBOG RAKITIĆA: / Francuski dvojac od 245 milijuna eura je beskoristan, a Hrvat je na klupi

17.8.2019.
9:48
Profimedia
VOYO logo

Bez ozlijeđenog Lionela Messija Barcelona je u petak na startu nove sezone španjolskog prvenstva gostovala kod Athletica u Bilbau, te je izgubila sa 0:1.

Image
PRVOKLASNI DEBAKL BARCELONE NA OTVARANJU PRIMERE: /

Kataloncima u sumraku utakmice presudila 38-godišnja ikona Athletica

Image

Strijelac pobjedničkog gola bio je legendarni baskijski napadač, koji je najavio kako mu je ovo vjerojatno posljednja sezone, 38-godišnji Aritz Aduriz i to u 89. minuti, a sve to, pazite sada, nakon što je ušao u igru samo minutu ranije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Griezmann još nije stigao u Barcelonu. Nije se uklopio u Valverdeov sistem i jedva da je osjetio loptu tijekom cijele utakmice", piše ugledni španjolski list Marca.

Valverde nezadovoljan Francuzom

Jednako mišljenje podijelio je i trener Barcelone Ernesto Valverde koji je nakon utakmice rekao da Griezmann nije bio dovoljno agresivan te da mora više tražiti loptu u posljednjoj trećini igrališta.

Nisu ni navijačl bili nešto pretjerano zadovoljni. Na društvenim mrežama dosta su kritizirani francuzi Antoine Griezmann i Ousmane Dembele koji su plaćeni kombinirano 245 milijuna eura.

Valverdeu mnogi prigovaraju jer je hrvatskog reprezentativca standardnog prvotimca Ivana Rakitića ostavio na klupi. Umjesto njega i Busquetsa kao provjerene kombinacije, uz De Jonga su u sredini zaigrali Alena i Sergi Roberto, no to nije baš najbolje završilo. Rakitić je odigrao za Barcelonu drugo poluvrijeme i dva puta je zaprjetio protivničkom golu. U 49. minuti je nakon kornera pucao glavom, ali iznad gola, a u 70. minuti je nakon povratne lopte opalio sa 13 metara, no opet iznad grede.