29.11.2012.
9:17
VOYO logo

Nogometaši Seville lakoćom su prošli u osminu finala španjolskog Kupa kralja. U uzvratnoj utakmici 1/16 finala slavili su na gostovanju kod Espanyola 3:0, te sa ukupnih 6:1 izborili plasman među 16 najboljih.

Diego Perotti je iz jedanaesterca u 25. minuti načeo mrežu Espanyola nakon grubog prekršaja Javija Lopeza u šesnaestercu zbog kojeg je zaslužio isključenje, a u posljednjim trenucima prvog tijela zabio je hrvatski reprezentativac nakon dodavanja Jesusa Navasa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bio mu je to treći ovosezonski gol za andaluzijski sastav, prvi u Kupu kralja. Rakitić je asistirao i kod trećeg gola Seville u 49. minuti koji je zabio Baba, a zamijenjen je u 56. minuti.

Barcelona je na Camp Nou svladala trećeligaša Deportivo Alavesa 3:1 i tako sa ukupnih 6:1 prošla dalje. Trener Barçe Tito Vilanova odmarao je brojne prvotimce poput Lionela Messija, a na kraju je laka pobjeda ostvarena uz dva gola Davida Ville i jednim Adriana iako je Alaves poveo golom Viguere uz 16. minute.

Plasman dalje očekivano su izborili i Atletico Madrid, Valencia, Levante i Getafe, svi redom protiv niželigaša.

Atletico Madrid - Real Jaen 1-0, prva utakmica 3-0 (Garcia 16) Getafe - Ponferradina 0-0, 4-0 Levante - Melilla 4-1, 0-1 (Karabelas 25, Salvador 62, Michel 76, Iborra 86-11m / Chota 27) Valencia - Llagostera 3-1, 2-0 (Rami, Valdez 58, Bernat 78 / Nico 84)Barcelona - Deportivo Alaves 3-1, 3-0 (Adriano 35, Villa 56, 59 / Viguera 17) Espanyol - Sevilla 0-3, 1-3 (Perotti 26-11m, Rakitić 45, Baba 49)