Gosti s Maksimira odnijeli sva tri boda

Nogometaši Dinama već su mislima u Lyonu, no utakmica protiv Lokomotive došla im je kao dobar test. Modri su unatoč rezultatskom zaostatku u prvom dijelu, ipak zasluženo došli do nove pobjede.

23.9.2011.
23:55
VOYO logo

Iako formalno kao gosti, nogometaši Krune Jurčića odigrali su još jednu dobru partiju na Maksimiru. Iako pobjeda 1:2 ne sugerira pravo stanje na terenu, Modri su imali prilike puno uvjerljivijim rezultatom ispratiti s terena privremene domaćine.

Dinamo je odmah jurnuo po pogodak. Već u 3. minuti Sammir je je u šesnaestercu pronašao Badelja koji glavom puca pored gola. Samo pet minuta poslije Rukavina je bio u velikoj prilici, sličnoj kao protiv Reala, no opet je pogodio samo protivničkog vratara, ovog puta Mitrovića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sammir je bio prava napast u prvih 20 minuta utakmice. Njegov solo prodor u 17. minuti, kada je kao brzi vlak prošao kroz obranu Lokomotive, sjajnom je intervencijom odbio vratar gostiju.

U jeku napada Modrih, stigao je šok. Lokomotiva je povela u 26. minuti kada je Bule probio po desnoj strani i u sredini pronašao samog Filipa Škvorca koji pogađa gornji desni kut Kelavinog gola.

No, Dinamo je nastavio napadati, Badelj je samo minutu poslije iz daljine pogodio vratnicu, da bi odmah nakon toga i Leko isprobao svoj udarac, ali nije bio precizan.

Bolju igru momčad Krune Jurčića okrunila je izjednačujućim pogotkom u 41. minuti. Badelj je ubacio s desne strane, najviši u skoku je bio Beqiraj koji trzajem glave šalje loptu u mrežu i postavlja rezultat poluvremena.

Nakon samo pet minuta nastavka Dinamo je poveo. Opet je strijelac bio Beqiraj. Rukavina je podvalio loptu za Sammira koji bježi obrani Lokosa i nesebično upošljava Crnogorca za preokret.

U 55. minuti sve lađe 'domaćih' nogometaša, pale su u vodu kada je Frano Mlinar dobio drugi žuti karton zbog čega je Lokomotiva ostala s igračem manje.

Sedam minuta poslije mogao je Beqiraj i do trećeg pogotka kada je na Ibanezov ubačaj iz kuta ponovo najviši u skoku bio dvostruki strijelac, ali je ovog puta njegov udarac otišao malo iznad vratnice.

Dvadeset minuta prije kraja udarac s oko 25 metara oprobao je mladi Mateo Kovačić, no vratar Mitrović je bio pribran. Nova prilika za Beqiraja stigla je u 81. minuti kada se sam izborio za udarac na rubu kaznenog prostora, no njegov udarac vratar Lokosa od okvira gola odbija u korner.

Do kraja susreta nismo vidjeli gotovo više ništa, redale su se izmjene, jedna za drugom. Lokomotiva kao da je ostala bez snage, a Dinamo se zadovoljio vodstvom kojeg su sačuvali do kraja. Modri nakon 9 odigranih kola uvjerljivo drže prvu poziciju s 25 bodova, osam više od prvog pratitelja Hajduka.