SKANDALOZNO / Lakrdija u BiH: Borac uz nevjerojatan sudački poguranac do naslova prvaka

Image

Nogometno prvenstvo BiH odlučeno je u pretposljednjem kolu

20.5.2024.
18:54
Dejan Rakita/PIXSELL
VOYO logo

Borac iz Banja Luke osigurao je naslov nogometnog prvaka Bosne i Hercegovinenakon preokreta i pobjede 4:3 na svojem terenu nad Igmanom, a utakmicu su obilježile kontroverzne sudačke odluke.

Image
VAR NIJE IMAO NIŠTA S TIM /

Novi skandal u susjedstvu, nezadovoljstvo sve veće: Pogledajte kako je 'privilegirani' klub izjednačio u 95. minuti

Image

Banjalučani su se za titulu borili sa Zrinjskim do samoga kraja prvenstva, a pobjedom u pretposljednjem kolu otišli su na nedostižnih pet bodova prednosti i osigurali treći naslov u povijesti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Utakmicu Borca i Igmana obilježile su skandalozne sudačke odluke u drugom poluvremenu na štetu gostiju, nakon što je Igman na odmor otišao s prenosšću 1:2. Prvo je sudac Aleksandar Njegomirović "izmislio" jedanaesterac kojime je Borac poravnao na 2:2, nakon toga je Igman poveo pa Borac brzo izjednačio. Potom je sudac poništio gol Igmana za 3:4 zbog vrlo upitnog zaleđa, a na kraju je priznao gol Kvržića za konačnih 4:3, iako ga je on postigao iz očitog zaleđa.

Kontoroverzne sudačke odluke u korist Borca obilježile su cijelu ovu sezonu i dobrim dijelom zbog njih su Banjalučani uspjeli stići do svoje treće titule. Prvu su osvojili 2011., a drugu 2021. godine.