Prvi put u povijesti Kupa/Lige prvaka u finalu će igrati dva kluba iz istog grada.

30.4.2014.
8:17
VOYO logo

Kako je prva utakmica prije tjedan dana na Vicente Calderonu završila neodlučeno 0:0, Atleticu je u Londonu trebala pobjeda ili remi s pogocima. Obje su momčadi krenule vrlo oprezno u utakmicu - Jose Mourinho je u veznom redu imao čak dvojicu braniča (Luiz, Azpilicueta), a ni nogometaši Diega Simeonea nisu bili skloni velikom riziku.

Prvi su do prilike došli gosti već u petoj minuti kada je Koke nabacio s desne strane i pogodio gredu. S druge je strane David Luiz ''škaricama'' u 23. minuti poslao loptu pored vratnice. Bila je to uvertira za vodstvo Chelseaja koje se dogodilo u 36. minuti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Willian se na desnoj strani, gotovo kod korner-zastavice riješio čuvara i gurnuo loptu Azpilicueti. Španjolac je ubacio prema sunarodnjaku Fernandu Torresu koji je pucao s desetak metara, a lopta je okrznula Mirandu i završila u mreži. Torres nije slavio gol protiv bivšeg kluba, a uskoro više nije ni imao razloga za bilo kakvo slavlje.

U 44. je minuti Tiago poslao dijagonalnu loptu na drugu vratnicu, Eden Hazard je loše čuvao Juanfrana koji je uspio ubaciti u sredinu. Tamo se potpuno usamljen našao Adrian i donio Atleticu izjednačenje koje je u tom trenutku jamčilo prolaz.

Mourinho je shvatio da će u nastavku morati biti ofenzivniji, pa je u 54. minuti ubacio Samuela Eto'a. No, pokazalo se to nesretnim potezom jer je Kamerunac u 59. minuti potpuno neoprezno srušio u kaznenom prostoru Diega Costu. Brazilac sa španjolskom putovnicom sam je izveo penal i svojim osmim ovosezonskim pogotkom u Ligi prvaka donio Madriđanima vodstvo.

Već je tada Chelsea bio na konopcima, a nokaut je uslijedio u 72. minuti. Ponovno je Juanfran pobjegao Hazardu i nabacio u sredinu. Udarac glavom Arde Turana je Mark Schwarzer uspio obraniti, ali u ponovljenom je pokušaju Turčin bio precizan, zabivši za konačnih 3:1.

Atletico je drugi finale Kupa/Lige prvaka u povijesti čekao 40 godina. Te 1974. godine je poražen od Bayerna s 4:0, tako da će 24. svibnja u Lisabonu protiv Reala tražiti prvi naslov europskog prvaka.