NIJE SE DAO OMESTI / Hezonja: 'Ima nas tu par igrača na koje ne utječe pritisak ni atmosfera'

Image

Hrvatski reprezentativac odigrao je solidnu partiju u velikoj pobjedi svoje momčadi.

5.5.2023.
8:59
Dusan Milenkovic/ATA Images/PIXSELL
VOYO logo

Košarkaši Real Madrida uspjeli su pobijediti Partizan (85:78) i u drugoj utakmici igranoj u Beogradu te su nakon dva startna domaća poraza izjednačili četvrtfinalnu seriju doigravanja Eurolige na 2:2. Odlučujuću utakmicu igrat će pred svojim navijačima sljedeće srijede.

Image
SERIJA SELI U MADRID /

Real slavio i u drugoj utakmici u Beogradu, Partizan čeka težak zadatak

Image

Četvrti susret Partizana i Reala obilježen je bio tragedijom koja je pogodila Srbiju samo dva dana ranije kad je u krvavom pohodu 13-godišnji učenik beogradske škole Vladislav Ribnikar ubio osam učenika i zaštitara škole. Prije početka susreta održana je minuta šutnje za žrtve, a košarkaši domaće momčadi su ime škole imali ispisano na prednjoj strani svojih dresova. Postojale su ideje da se utakmica odgodi, međutim odigrana je i Real je u njoj slavio za izjednačenje serije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hezonja: 'Nema tu više priče o sportu'

Mario Hezonja ubacio je pet koševa i imao šest skokova za madridsku momčad, a nakon susreta govorio je o strahoti koja je zadesila brojne beogradske obitelji. Dio toga objavio je na svom Instagram profilu s kojeg je poručio da je to sve "katastrofa, tuga, žalost", da u ovakvim trenucima "nema tu više priče o sportu i košarci", rekao je Hezonja pa nastavio:

"Ma užas, ne znam što reći. Moja sućut obiteljima. Katastrofa. Nismo se previše ni spremali, ne znam što bih rekao", istaknuo je prije komentara utakmice, a onda prokomentirao susret kojim je Real izbjegao eliminaciju i ostao u igri za Final Four.

Uoči susreta i tijekom prvog poluvremena nije bilo nikakvog organiziranog navijanja Partizanovih navijača. Oni su uglavnom zviždali protivniku tijekom napada i pljeskali svojim igračima na dobrim potezima u prvome poluvremenu. U drugom poluvremenu uslijedio je spektakl.

'Real nije lijepo igrao, iskoristio je širinu'

Grobari su od prve sekunde krenuli pjevati himnu, a cijelom dvoranom snažno su se prolamali glasovi i stihovi Partizanovih navijača. Hezonja je to sve ovako prokomentirao:

"Ima nas tu par igrača na koje ne utječe pritisak ni atmosfera, iako je ovo bilo predivno za vidjeti dugo poluvrijeme danas. Bili smo fokusirani da okrenemo seriju i sada idemo u Madrid".

"Nismo baš nešto posebno odigrali, više smo se borili kao lavovi. Dosta je bilo individualnih akcija, na kraju smo ih nadskakali i koristili mismatcheve po terenu. Nismo prelijepo igrali. Vidi se da imamo veću širinu, više igrača koji mogu doprinijeti i to nam je velika prednost", zaključio je.