Hrvatski košarkaši Damjan Rudež i Bojan Bogdanović imali su dobru NBA večer, a posebno zadovoljan može biti Rudež koji je odigrao najbolju utakmicu u dresu Indiane.

17.1.2015.
12:16
VOYO logo

Pacersi su kod kuće izgubili od Detroit Pistonsa s 98:96, a Rudež je samo 16 minuta na parketu iskoristio za 13 koševa (šut 5-8, trice 3-6), a imao je i po jedan skok i asistenciju. Hrvatski košarkaš je bio drugi najbolji strijelac Indiane iza Hibberta koji je ubacio 14 koševa. Nakon što je u posljednjim utakmicama imao vrlo malu minutažu, Rudež je tako sjajno iskoristio priliku koja mu se ponudila i odigrao najbolju utakmicu u dosadašnjoj karijeri u NBA ligi.

Detroit je, inače, predvodio sjajni branič Brandon Jennings s 37 koševa, no pobjednčki koš zabio je centar Andre Drummond 0.3 sekunde prije kraja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Brooklyn Netsi su slavili kod Washington Wizardsa sa 102:80 i konačno prekinuli negativan niz od sedam poraza. Bojan Bogdanović je s 12 koševa (šut iz igre 3-9, slobodna bacanja 6-8) za 32 minute igre bio treći strijelac Netsa iza Brooka Lopeza i Jarretta Jacka, koji su ubacili po 26 koševa. Pogotovo je dobar bio Lopez, koji je 25 od svojih 26 koševa postigao u drugom poluvremenu. Washington je odigrao vrlo slabu utakmicu, a manje loš od drugih bio je John Wall s 13 koševa.

Najzanimljiva utakmica igrala se u Oklahoma Cityju gdje su domaći Thunderi slavili protiv najbolje momčadi lige Golden State Warriorsa sa 127:115. Kevin Durant (36) je bio najbolji strijelac Oklahome, no pohvale idu Russellu Westbrooku koji je došao do devetog 'triple-double' učinka u karijeri sa 17 koševa, 15 skokova i rekordnih 16 asistencija. Klay Thompson je s 32 ubačaja predvodio Warriorse, koji i dalje imaju najbolji učinak u ligi (31-6).

Atlanta Hawksi su svladali u gostima Toronto Raptorse sa 110:89, a Hawksima je to 11. pobjeda zaredom. Takav pobjednički niz momčad iz Atlante nije imala od 1997. godine, a ima i deset uzastopnih gostujućih trijumfa, što je nezabilježeno u klupskoj povijesti. Centar Al Horford je s 22 koša bio prvo ime kod Hawksa, dok je DeMar DeRozan (25) ubacio najviše kod Raptorsa.

Indiana Pacers - Detroit Pistons 96:98

Washington Wizards - Brooklyn Nets 80:102

Orlando Magic - Memphis Grizzlies 96:106

Philadelphia 76ers - New Orleans Pelicans 96:81

Boston Celtics - Chicago Bulls 103:119

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 89:110

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 127:115

Dallas Mavericks - Denver Nuggets 97:89