IZNENAĐENJE / Cibona u Draženovom domu ispustila 20 razlike protiv Zaboka i izgubila

Image

Cibona je odlično krenula u susret i nakon prvih 10 minuta imala 20 razlike (28-8), a Perasović je postigao čak 20 poena u toj prvoj četvrtini. No, Zabok je malo-pomalo "grickao" tu prednost domaćih da bi u samoj završnici izvrsni veteran Cinac pogodio dvije trice i jedno polaganje te poravnao na 84-84 na ulasku u posljednju minutu. Savić je pogođenim slobodnim bacanjima 23 sekunde prije isteka vremena osigurao prvo vodstvo Zaboku, na isti je način sedam sekundi prije kraja uzvratio Radovčić da bi u posljednjem napadu loptu odluke uzeo Neal i preko Radovčića pogodio za drugu pobjedu Zaboka protiv Cibone u Zagrebu ove sezone.

14.3.2024.
21:34
Igor Soban/PIXSELL
VOYO logo

U posljednjoj utakmici 24. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zabok je velikim preokretom kao gost u KC 'Dražen Petrović' svladao Cibonu sa 88-86 (8-28, 25-21, 27-20, 28-17).

Image
PRIČA O VELIKANU /

Dokumentarac o Rađi dostupan svima: 'Ako želiš od Splita doći do Kuće slavnih, nema izgovora!'

Image

Dino Cinac je sa 39 koševa predvodio Zabok, ali junak pobjede bio je Nickolas Neal koji je sa zvukom sirene pogodio za konačnih 88-86, dok je Ivan Perasović sa 26 ubačaja i 10 skokova bio najbolji kod Cibone.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zabok je sada na omjeru pobjeda i poraza 12-12, dok je Cibona pala na 18-6. Na vrhu je Zadar sa 22-2, drugi je Split sa 21-3, dok je na dnu Bosco sa 1-23.