Pogledajte kako je slavni Hrvat bacio u očaj navijače Barcelone!

Još su jedan triler priredili košarkaši Panathinaikosa i Barcelone u sklopu treće utakmice četvrtfinala Eurolige.

17.4.2013.
9:14
VOYO logo

Košarkaši Barcelone vjerojatno će sanjati Dimitrisa Diamantidisa ukoliko u konačnici izgube ovu seriju koja se igra na tri pobjede. Podsjetimo, prošlog je tjedna neuništivi Grk tricom u posljednjim sekundama utakmice donio izjednačenje u seriji, a u utorak je tricom doveo svoju momčad u vodstvo minutu prije kraja (64:63).

Barcelona je dvije minute i 20 sekundi prije kraja imala četiri poena zalihe (63:59), ali je do kraja ostala bez ubačaja. Nažalost, ponajviše je za to kriv naš inače odlični Ante Tomić, koji je nakon Diamantidisove trice imao dva slobodna bacanja, 52 sekunde prije kraja, no promašio je oba.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Svega 31 sekundu prije kraja Stephane Lasme gubi loptu i daje Barceloni novu šansu da povede, ali Lasme ubrzo ispravlja pogrešku blokadom nad Juanom Carlosom Navarrom. U nastavku napada dvicu promašuje Šarunas Jasikevičius, a skok upisuje Panathinaikosov James Gist.

Barcelona radi prekršaj, Gist ubacuje jedno bacanje pet sekundi prije kraja, promašuje drugo i Navarro ima priliku tricom čak i donijeti pobjedu katalonskom sastavu. No promašuje, i grčki sastav vodi s 2:1 u seriji.

Roko Ukić proveo je na parketu 30 minuta, koje je iskoristio za šest poena (1-3 za dvicu, 1-3 za tricu, 1-2 s crte slobodnog bacanja), pet skokova, asistenciju, te tri ukradene lopte. S druge je strane Ante Tomić bio stopostotan iz igre gađajući za dvicu 6-6, no jedina dva promašaja na utakmici zabilježio je iz slobodnih bacanja i to kad je bilo najvažnije. U konačnici je postigao 12 koševa, uhvatio devet skokova, upisao po dvije asistencije, ukradene i izgubljene lopte, te jednu blokadu.

Spomenimo i da su najbolji strijelci momčadi bili Michael Bramos kod domaćina (14 poena), te Navarro kod gostiju (17 koševa).

Panathinaikos - Barcelona 65-63 Panathinaikos vodi u seriji 2-1