Zahuktali Zagrepčani: 'Trebali smo ih izmasakrirati'

U 11. kolu ABA lige Cedevita je na svom parketu svladala Krku 97:78, ali trener Aco Petrović nije bio sasvim zadovoljan.

3.12.2012.
9:18
VOYO logo

Na nevjerojatan su način košarkaši Cibone izgubili na gostovanju kod Union Olimpije u 11. kolu regionalne ABA lige. U 27. minuti su imali plus 19, da bi na koncu izgubili s 87:82.

Odlično su zagrebački košarkaši, koje vodi privremeni trener Danijel Lutz, odradili prvo poluvrijeme. Riješili su ga u svoju korist s 50-38, a u sjajnom su ritmu nastavili i na početku drugog dijela. U spomenutoj 27. minuti su vodili sa 63-44 i činilo se da su na putu do sigurne pobjede.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, nakon toga je uslijedio teško objašnjivi pad. Do kraja treće četvrtine su Ljubljančani napravili seriju 20-4 (?!) i u zadnju dionicu ušli sa samo tri koša minusa (64-67). Čak se i nakon toga Cibona malo trgnula i pobjegla na 74-66, ali do pobjede na koncu nije došla.

Vukovima je ovo osmi poraz zaredom u svim natjecanjima, a s omjerom 4-7 trenutno su na 12. mjestu među 14 momčadi ABA lige.

U Zagrebu je Cedevita pobijedila drugog slovenskog predstavnika Krku 97:78, i to je prva pobjeda Ace Petrovića u novom mandatu na klupi cedevitaša.

"Ekstremno bitna nam je bila ova utakmica, jednostavno nismo smjeli kiksati. Morao sam neke stvari mijenjati i zadovoljan sam. Nije mi se svidjelo što, kad smo namirisali krv, nismo izmasakrirali protivnika. Momčad je fizički spremna, ali ne za ovakav profil utakmice, ne mogu je do kraja izdržati. Zadovoljan sam pobjedom, razlikom, i određenim segmentima igre. Idemo dalje i idemo probat iznenadit Olympiacos", rekao je trener Cedevite.

Najbolji u redovima Cedevite bilu su Wright (20 koševa), Andrić (16) i Babić (12).

Cedevita - Krka 97-78 Crvena zvezda - Široki 69-57 Union Olimpija - Cibona 87-82 Igokea - Partizan (kasnije)

Redoslijed: 1. Igokea 8-2 (-1), 2. Partizan 8-2 (-1), 3. Crvena zvezda 7-4, 4. Cedevita 7-4...9. Split 5-6...12. Cibona 4-7, 13. Zadar 3-8...